Napoje, zawierające dużą dawkę antyoksydantów

Antyoksydanty, stanowią bardzo ważny składnik naszej diety, z uwagi, na ich zdolność do usuwania wolnych rodników z organizmu. W tym artykule przedstawię kilka produktów, które zawierają sporą dawkę antyoksydantów i z tego powodu, powinny pojawiać się w naszym jadłospisie, przynajmniej od czasu do czasu.

Czerwone wino – zawiera polifenole, które wspomagają funkcjonowanie układu krwionośnego, wspomagają trawienie i pozwalają na zahamowanie skutków starzenia. Podobnie, jak inne produkty o działaniu antyoksydacyjnym, wino należy pić w małych ilościach, ale regularnie.

Zielona herbata – znajdziesz w niej duża dawkę substancji, które wpływają pozytywnie na mózg, naczynia krwionośne oraz utrzymanie prawidłowej masy ciała. Zielona herbata hamuje starzenie organizmu i jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które regularnie ćwiczą.

Ciemne piwo – mniej znany produkt, który dostarcza potężnej dawki wartościowych składników. Piwo typu porter swoją gorycz zawdzięcza substancjom o działaniu zbawiennym na organizm. Znajdziesz w nim podobną dawkę antyoksydantów, co w czerwonym winie.

Kawa – każda filiżanka małej czarnej dostarcza nie tylko kofeiny, ale także antyoksydantów i przeciwutleniaczy, które oczyszczają Twój organizm z wolnych rodników. Pijąc kawę, pośrednio poprawiasz stan swoich naczyń krwionośnych i hamujesz procesy związane ze starzeniem, w tym, niszczenie DNA.

Soki owocowe – najbardziej wartościowe są soki z jagód o ciemnej barwie, takich, jak czarna porzeczka, aronia czy borówka. Zawierają one niewiele cukru, a bardzo dużo barwników roślinnych, które wpływają korzystnie na wzrok i funkcjonowanie mózgu.